Державна податкова служба у Київській області

  Бучанська ДПІ: Зміни до Інструкції про порядок нарахування та сплати ЄСВ

  Бучанська ДПІ ГУ ДПС у Київській області повідомляє платникам податків, що наказом Міністерства Фінансів від 28.07.2022 р. № 216 змінено Інструкцію про порядок нарахування та сплати ЄСВ. Змінами тепер прописано Правила не нарахування та несплати фізичними особами-підприємцями-працівниками резидента Дія.Сіті

  Зазначено, що звільнення від сплати ЄСВ у ФОПів-основних працівників, яке почало діяти з 1 січня 2021 року, поширюється й на працівників резидента Дія.Сіті.

  До інструкції внесли норми, які стосуються платників, котрі звільняються від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного періоду, за які роботодавець (резидент Дія Сіті) сплатив страховий внесок за них у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

  Також уточнено порядок нарахування ЄСВ для осіб, призвані на військову службу за призовом осіб із числа резервістів.

  Додатково з'явився новий додаток, в якому маємо форму заяву, яку подають для звільнення від виконання обов'язків платника ЄСВ.

  Нагадаємо, що якщо платники ЄСВ, визначені абз. 3 та 4 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ, мають найманих працівників і на строк своєї військової служби за призовом під час мобілізації, або призвані на військову службу за призовом осіб із числа резервістів, на особливий період уповноважують іншу особу на виплату найманим працівникам зарплати та/або інших доходів, їх зобов'язання, визначені п. 1 (крім сплати ЄСВ), 2 - 6, 10, 12 ч. 2 ст. 6 Закону про ЄСВ, здійснює така уповноважена особа.

  Зазначені платники протягом 10 днів після демобілізації, звільнення з військової служби або після закінчення лікування (реабілітації) подають до податкових органів заяву за встановленою формою та копію військового квитка, або копію відповідного військово-облікового документа, або копію іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або даних про призов на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

  Бучанська ДПІ

  © 2022 Бучанська Районна Рада