Державна податкова служба у Київській області

  Бородянською ДПІ проведено зустріч з громадськістю та представниками бізнес-спільноти Бородянської територіальної громади

  Нещодавно керівником Бородянської ДПІ ГУ ДПС у Київській області Юлією Титенко прийнято участь в нараді за запрошенням в.о. селищного голови Бородянської ОТГ та за участю директорки департаменту економіки Київської ОВА Наталії Погребної, начальника управління міжнародного співробітництва Київської ОВА Микити Геращенка, директора Агенції регіонального розвитку Київської області Олександра Ваховського, заступника селищного голови Костянтина Мороза, завідувачки сектору місцевого розвитку селищної ради Анни Шарикової, директора Бородянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Сергія Колосовського, голови правління ГО «Благодійний фонд «Міжнародний рух за права потерпілих внаслідок російської агресії» Наталії Целовальніченко, старост та представників бізнесу Бородянської територіальної громади на тему: «Підтримка бізнесу в умовах воєнного стану».

  Начальниця Бородянської ДПІ зазначила, що бізнес наповнює бюджет, сплачує податки, дає робочі місця та забезпечує населення необхідними товарами і послугами, отже вкрай важливо на теперішній час підтримувати платників податків. Тому на час війни та для післявоєнного стану розбудови країни Президент України підписав Закон України від 15.03.2022 № 2120-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період воєнного стану» (далі – Закон №2120-ІХ) для підтримки українського бізнесу в умовах війни. Закон містить кардинальні зміни щодо єдиного податку, зменшення ПДВ та акцизу на пальне, податкові стимули для великого бізнесу та благодійності.

  Крім того, Законом №2120-ІХ внесені зміни до Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, зокрема підрозділ 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ доповнено новим п.9, а саме: тимчасово, з 01 квітня 2022 року та до припинення або скасування воєнного стану на території України , фізичні особи-підприємці платники першої та другої групи мають право не сплачувати єдиний податок.

  Однією із перших змін до податкового законодавства з початку повномасштабного вторгнення стало зупинення усіх строків, передбачених в ПК України, на період воєнного стану. Зокрема, платники податків отримали можливість відкласти подачу звітності та сплату податків до моменту скасування воєнного стану. Отже, як повідомила Юлія Титенко тимчасово, з 01 березня 2022 року та до припинення або скасування воєнного стану на території України та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану, фізичні особи-підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства, мають право не нараховувати та не сплачувати єдиний внесок за себе.

  З березня 2022 року до 31 грудня, наступного за роком, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан, платники податків не нараховують та не сплачують плату за землю за земельні ділянки:

  - на яких ведуться бойові дії;

  - які тимчасово окуповані РФ;

  -які визначено як засмічені вибухонебезпечними предметами;

  Щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2021 та 2022 податкові роки не підлягає нарахуванню та сплаті такий податок за об’єкти житлової нерухомості:

  - розташовані на території, де ведуться (велися) бойові дії;

  - розташовані на території, які тимчасово окуповані РФ;

  - що стали непридатні для проживання у зв’язку з збройною агресією РФ.

  Щодо нежитлової нерухомості, то такий податок не підлягає сплаті на період з 1 березня 2022 р. до 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан, за об’єкти :

  - розташовані на території, де ведуться (велися) бойові дії;

  - розташовані на території, які тимчасово окуповані РФ.

  На завершення виступу Юлія Титенко зазначила важливість підтримки бізнесу з боку держави у такий непростий час, за рахунок значного зменшення податкового навантаження, що створює середовище, у якому зможе продовжувати роботу український підприємець та функціонувати економіка держави в умовах воєнного стану та нагадала платникам податків, що з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних можна звертатись як на комунікаційні платформи, так і на телефонні «гарячі лінії», які функціонують у територіальних органах ДПС.

  Залишаємось на зв’язку:

  Комунікаційна платформа:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

  Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській областіhttps://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

  Приєднатись до офіційного каналу ДПС у Телеграм: t.me/tax_gov_ua

  Бородянська ДПІ

  © 2023 Бучанська Районна Рада