Державна податкова служба у Київській області

  Бородянською ДПІ проведено «гарячу лінію» щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та особливостей подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації

  Нещодавно начальником Бородянської ДПІ ГУ ДПС у Київській області проведено «гарячу лінію» з роз’яснення податкового законодавства на тему «Актуальні питання щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та особливостей подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації». На запитання платників відповідала начальник Бородянської ДПІ Титенко Юлія.

  Пропонуємо до уваги найактуальніші із запитань та відповіді на них:

  Як діяти у разі зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН?

  У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (п. 4 Порядку № 520 від 12.12.2019).

  Які внесено змін до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165.

  Постановою КМУ від 12 жовтня 2022 року №1154, зокрема, внесено зміни до критеріїв ризиковості, якими виключено норму переважання в залишку понад 50% груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом. Отже, з урахуванням таких змін відбувається автоматизований моніторинг та перевірка не тільки залишків ризикових, а усіх товарів на умовному складі платника.

  Також виключено можливість безумовної реєстрації розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику. До того ж передбачено вимогу щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування платника податку, яким подано для реєстрації ПН та РК в ЄРПН, у разі, якщо такий платник відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку.

  Для уникнення зупинки реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платникам необхідно подавати на розгляд комісії регіонального рівня таблицю даних платника податку за встановленою формою разом з поясненням з посиланням на податкову та іншу звітність платника.

  Які показники, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ

  У разі якщо платник податку не відповідає критеріям ризиковості платника ПДВ, далі

  здійснюється перевірка на відповідність показникам, за якими визначається позитивна

  податкова історія платника ПДВ.

  Якщо платник податку відповідає хоча б одному з визначених таких показників, ПН/РК

  такого платника податку підлягає реєстрації

   Чи зобов’язана фізична особа відображати в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації кошти, які розміщені такою особою на депозитному банківському рахунку?

  У разі якщо фізична особа володіє коштами, які розміщені на депозитному (вкладному) банківському рахунку і з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування, то така особа має можливість задекларувати такі кошти шляхом подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації та сплатити збір з одноразового добровільного декларування за відповідною ставкою.

  Відповідно до п. 1 підрозділу 94 розділу ХХ Податкового кодексу України одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

  При цьому об'єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 Кодексу активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, зокрема, валютні цінності (банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках, національна валюта (гривня) та іноземна валюта, крім коштів у готівковій формі, та права грошової вимоги (у тому числі депозит (вклад), кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до іншої фізичної особи (п.п. «а» п. 4 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу).

  Детальніше з порядком одноразового (спеціального) добровільного декларування можна ознайомитися за посиланням:

  https://tax.gov.ua/.../odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya.

  Нагадуємо, що кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 березня 2023 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

  Під час проведення «гарячої лінії» начальниця ДПІ Юлія Титенко надала відповіді на питання, які цікавили платників податків та звертала увагу платників, що податкова служба оптимізує підтримку прозорого результативного діалогу з громадськістю та бізнес-спільнотою, поширюючи роботу Комунікаційної платформи на регіони України.

  Залишаємось на зв’язку:

  Комунікаційна платформа:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

  Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській областіhttps://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

  Приєднатись до офіційного каналу ДПС у Телеграм: t.me/tax_gov_ua

  Бородянська ДПІ

  © 2022 Бучанська Районна Рада